Halloween

Dušičky
Jedním ze svátků, které zdomácněly nejen mezi věřícími, je Památka zesnulých neboli Dušičky. V liturgickém kalendáři je 1. listopad slavností Všech svatých a na následující den připadá již po staletí právě Památka zesnulých, vzpomínka na všechny věrné zemřelé.

Stavění máje

Na návsi se máje staví jako společné přivítání jara, je to ozdoba vesnice, ale mnohdy vyrostly i menší, jednotlivé u domů. Mládenci je stavěli o filipojakubské noci z 30. dubna na 1. května dívkám, které milovali.

1. máj

Byl pozdní večer – první máj –
večerní máj – byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.

Velikonoce

Rok co rok vyrážejí na velikonoční pondělí chlapci do ulic se spletenými pomlázkami většinou z vrbového proutí zdobené stuhami. Šlehají dívky, vinšují a za to dostávají malovaná vajíčka, apod.

Den osvobození od fašismu

Tento týden oslavíme jeden ze státních svátku a to den osvobození. Skutečnost, že jde o státní svátek většině lidí ke štěstí stačí, nic víc vědět nepotřebují a mají jeden den volna.

Pálení čarodějnic

Oné tajemné noci plné čarovné moci se prý slétaly čarodějnice na kopcích a křižovatkách cest, aby se dohodly, jak rozmnožit strasti a bolesti lidské a zvířecí.

Veselé vánoce a šťastný nový rok 2016

Silvestrovská noc je krátká, nechejte si zadní vrátka, s pitím to moc nepřehánět, jinak hrozí jater zánět, jídlo zase škodí břichu, proto raděj hodně smíchu a do nového roku co nejvíce šťastných kroků přejí...

logolaro

 • Specializujeme se na kompletní stavební a dokončovací práce interiérů a exteriérů, máme pochopení i pro náročnější zákazníky se smyslem pro detail a dobře odvedenou práci.

  Provádíme kompletní renovace bytů, bytových jader, montáže sádrokartonových konstrukcí všech typů s certifikací na protipožární odolnost, závěsné podhledystavební a zednické práce související s rekonstrukcí domu, bytu či jejich částí.

  Profesionální montáže nábytku od všech dodavatelů, dodávku a montáže kuchyňských linek, včetně přípravy potřebných instalací a možnosti vypracování 3D návrhů a kalkulací.

  Certifikované renovace schodů a schodišť od společnosti HAFA Treppen® a TOPSTEP včetně nerezového zábradlí.

  Malířské práce vysokotlakým zařízením značky WAGNER, který je vhodný na velké plochy a prostory. Vysokotlaké zařízení je vynikajícím pomocníkem na veškeré malířské a natěračské práce.

  Těšíme se na společnou spolupráci. 

  Naše nabídka je velice široká, pokud jsme na něco zapomněli, neváhejte se ozvat.

  Tel.:+420 777 822 109, Tel.:+420 773 873 287, Email.: larokomplet@seznam.cz

Přihlášení

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie, Podmínekpoužití použití a zásad ochrany osobních údajů.