V neděli 31.1.2010 proběhl na Zálesí netradiční zimní sjezd na všem co jezdí nebo může jezdit po sněhu. Z malé neohlášené věci se stala rázem pořádná akce. Na místě se sešlo docela dost závodníků i obecenstva.

Během hodiny byl připraven start, cíl i disciplíny s pravidly závodu. Jezdilo se na čas v disciplínách: boby, sáně, atrakce. Trať byla docela náročná, poněvadž před cílem byl velký sráz, který sloužil jako skokánek. Někteří závodníci ho zdolávali bravurně, jiní poškodili svoje sněžná vozidla, ale i těla přišla k úrazu. Největším úspěchem a také dobrou havárii nám předvedli kluci z Biskupické Jamaiky, kteří se odvážili přijet na trať v řízené vaně, ta ovšem jela jak čert, ale dojezd do cíle byl pro kluky trochu bolestiví. Bolest zažilo na trati i více závodníků najednou. Při sjezdu prášil přemrzlý sníh tak moc do očí, že závodníci jezdili doslova naslepo a není divu, že se pár dojezdů nepovedlo na jedničku. Po ukončení akce a odvezení zraněných k lékaři na rentgen, proběhlo vyhlášení vítězů, kde děti dostaly sněžnou lopatu a dospělí za atrakce dostali vytouženou slivovičku. Divákům bylo nabídnuto svařené víno nebo čaj na zahřání a sušenky na posilnění od místních obyvatel Zálesí. Po posilnění si ještě žijící jedinci neodpustili hokejový zápas: svobodní proti ženatým, tím bylo asi po 5 hodinách ježdění a sněhových radovánkách krásné nedělní odpoledne završeno. Doufáme, že na přes rok bude také dostatek sněhu a z malé neohlášené akce se stane další dobrá tradice na zimu.


Pozvánka na akci

logolaro

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie, Podmínekpoužití použití a zásad ochrany osobních údajů.