Poslední červencový víkend proběhl v areálu Střelnice již pátý víkendový pobyt pro děti.

V letošním roce se zúčastnilo 43 dětí z Biskupic a jejich příbuzných, kteří zde jsou na prázdninách. Pobyt začal v pátek vztyčením vlajky a rozdělením dětí do tří družstev - podle barev:

Červená - vedoucí Jirka Živný, Pavel Foret, Miluška
Žlutá - vedoucí Eda Jeniš, Jitka Foretová, Jana Macková
Modrá - Vedoucí Roman Hňoupek, Jana Jenišová, Laďa Jandásek
V kuchyni se o přípravu jídla a pití staraly - Zdena Šebková, Simona Šebková a Jana Koutníková.
Hlavním vedoucím tábora byl Eda Jeniš.

Po rozdělení do družstev, měla každá skupina za úkol vymyslet si svůj pokřik - některé byly opravdu vydařené, např. Červení:

MY JSME VELCÍ KLUCI, HOLKY
VY JSTE DĚTI Z MALÉ ŠKOLKY.

Z NAŠÍ RUDÉ KAŽDÉ RÁNO
MÁ ŽLUTÁ, MODRÁ NADĚLÁNO.

OSTUDA TO NENÍ VŠAK
PŘED NÁMI SE POKAKAT.

Poté jsme odešli na průzkum okolí Střelnice, kde jsme narazili na dva rytíře a rytířku. Ti potřebovali naši pomoc při zachránění krále a královny. Tím začala celotáborová hra. Děti byly do hry zapálené a snažily se při různých soutěžích nasbírat co nejvíce stříbrných kaménků, které byly potřeba na vykoupení krále a královny od zlých únosců.

V sobotu ráno byl budíček brzy. Po rozcvičce a snídani jsme se odebrali k hasičské zbrojnici na návsi, kde jsme chvíli čekali na autobus, který nás odvezl do Mladějova na Moravě.
Zde jsme po perfektní organizaci a spolupráci Mladějovské úzkokolejky nasedli do předem nachystaných vagonků připojeních k parní lokomotivě, která nás táhla po úzkokolejce asi 11 km až k dolům, kde se dříve těžilo uhlí.
Pro děti i dospělé to byl jedinečný zážitek.

Vrátili jsme se akorát k obědu a po něm šel každý do stanu načerpat nové síly do dalších soutěží. Odpoledne za námy přijel kynologický kroužek z Jaroměřic.
Jeho členové nám předvedli výcvik pejsků. Nakonec půjčili pejsky dětem a ty si mohly vyzkoušet jaké to je. Po večeři následoval všemi očekávaný karneval v maskách. Ty byly opravdu pestré. Jako nejlepší a nejhezčí masku jsme vybrali Míšu Kalitovou. Byla to kovbojka a mimo jiné nám předvedla, jak perfektně umí práskat bičem.

V neděli dopoledne proběhla celo táborová šípkovaná, kde děti plnily různé úkoly. Na konci šipkované našly poklad a mohly zachránit královnu a krále. Po obědě si deti uklidily ve stanech a přijeli hasiči z Jaroměřic.
Ti dětem předvedli svou techniku, nechali je nahlédnout do hasičské tatry. Dále si děti mohly vyzkoušet stříkání z hadice a ze stříkačky, nakonec si vyzkoušely hašení hasícím práškovým přístrojem.
Ale to už se pobyt nachýlil ke konci - poslední nástup, předali jsme dětem medaile a diplomy za absolvování celého pobytu, stáhli jsme vlajku a pobyt ukončili posledním pokřikem.

Hlavní vedoucí pobytu děkuje všem vedoucím družstev, organizátorům a ostatním, kteří přiložili ruku k dílu.
Děkujeme AVZU za poskytnutí prostoru a za finanční pomoc.
Děkujeme spolupořadateli a hlavnímu sponzorovi OÚ Biskupice.

Dále děkujeme všem maminkám, které napekly buchty, paní Kolářové za výbornou domácí šťávu, manželům Foretovým, paní Zechové, manželům Frumoltovým, hasičům z Jaroměřic, kynologickému kroužku z Jaroměřic a všem ostatním sponzorům, kteří podpořili chod tábora.

Dětem děkujeme za účast a těšíme se na příští rok!


Pozvánka na akci

logolaro

 • Specializujeme se na kompletní stavební a dokončovací práce interiérů a exteriérů, máme pochopení i pro náročnější zákazníky se smyslem pro detail a dobře odvedenou práci.

  Provádíme kompletní renovace bytů, bytových jader, montáže sádrokartonových konstrukcí všech typů s certifikací na protipožární odolnost, závěsné podhledystavební a zednické práce související s rekonstrukcí domu, bytu či jejich částí.

  Profesionální montáže nábytku od všech dodavatelů, dodávku a montáže kuchyňských linek, včetně přípravy potřebných instalací a možnosti vypracování 3D návrhů a kalkulací.

  Certifikované renovace schodů a schodišť od společnosti HAFA Treppen® a TOPSTEP včetně nerezového zábradlí.

  Malířské práce vysokotlakým zařízením značky WAGNER, který je vhodný na velké plochy a prostory. Vysokotlaké zařízení je vynikajícím pomocníkem na veškeré malířské a natěračské práce.

  Těšíme se na společnou spolupráci. 

  Naše nabídka je velice široká, pokud jsme na něco zapomněli, neváhejte se ozvat.

  Tel.:+420 777 822 109, Tel.:+420 773 873 287, Email.: larokomplet@seznam.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie, Podmínekpoužití použití a zásad ochrany osobních údajů.