První srpnový víkend proběhl v areálu Střelnice, za krásného počasí, již VI. víkendový pobyt pro děti. V letošním roce se zúčastnilo 44 dětí. Pobyt začal v pátek vztyčením táborové vlajky. Poté hlavní vedoucí Eda Jeniš rozdělil děti do tří družstev podle barvy:

ŽLUTÁ – Eda Jeniš, Jana Macková, Danek Slouka, Jitka Foretová, MODRÁ – Jarda Mlčoch, Jana Jenišová, Roman Hňoupek, Verča Koutníková, ČERVENÁ – Jirka Živný, Hela Neuerová, Pavel Foret

Po rozdělení do družstev měla každá skupina za úkol vymyslet si svůj pokřik – některé byly oprvdu vydařené (např. žlutí- PO ROCE JSME ZASE TADY, HOLKY, KLUCI ŽÁDNÍ SRABI. ŽLUTOU BARVU CTÍME VŠICHNI. NEJSI ŽLUTÝ? RADĚJ ZTICHNI! VŠICHNI RÁDI SOUTĚŽÍME A VÁS S KLÍDKEM PORAZÍME. MÁŠ-LI K TOMU NĚCO MÁLO, UKAŽ CO BY ZA ŘEČ STÁLO.)

Ke svačince děti dostaly párek v rohlíku. Pak jsme se všichni společně vydali do lesa na průzkum okolí. Tam děti poznávaly různé rostlinky, stromy, houby…Po návratu z lesa bylo vyhodnoceno nejlepší družstvo a tím začal celotáborový boj o nejlepší družstvo. Po večeři nás v táboře překvapili dva vojáci s dýmovnicemi. Děti si mohly prohlédnout jejich oblečení a vybavení a mohly se vojáků na cokoliv zeptat. A nakonec si zkusily střelbu ze zbraně na terč a na plechovky.

V sobotu ráno byl budíček brzy. Po rozcvičce a snídani jsme odešli k hasičárně, kde na nás čekal autobus. Ten nás odvezl do Rakové u Konice. Zde jsme si prohlédli farmu dojnic. Děti se dozvěděly vše o životě krav a na vlastní oči viděly, kde se bere mléko.Někteří odvážlivci se dokonce pomazlili s telátky. Z dopoledního výletu jsme se vrátili akorát k obědu. Po obědě si děti odpočinuly a pustili jsme se do batikování triček na památku a do dalších soutěží.

V 17. hodin přijel kynologický kroužek z Jaroměřic a předvedl nám výcvik psů. Děti byly z pejsků nadšené a zkoušely si různé povely. Poté vedoucí dětem připravili táborák, kde jsme si k večeři opekli párky.

Po večeři následoval všemi očekávaný karneval v maskách. Masky byly opravdu krásné a pestré. Porota vybrala vždy tři nejhezčí z mladších a starších dětí: GORMIT, INDIÁNKA, ŠAŠEK

MIMOŇ, DOKTORKA, PEPEK NÁMOŘNÍK

Za originální masky patří velký dík i vedoucím. Karneval pokračoval diskotékou a jen s velkým přemlouváním jsme děti uložili do stanů. V neděli ráno po rozcvičce a snídani jsme děti rozdělili na dvě skupiny. Ti mladší děti měly po okolí připravenou šipkovanou s úkoly a na konci s pokladem. Ti starší se vydaly s Pepou Podlezlem k Nectavě hledat KEŠKU. Objevila ji Kristýnka Mlčochová. Před obědem jsme s menšími dětmi vyrobili strom přání. Na tento strom si každý obtisknul svou dlaň a tajně si přál přání. Po obědě si děti odpočinuly a uklidily si ve stanech.

Ve 14. hodin přijeli modeláři z Velkých Opatovic. Ti dětem představili různá letadýlka a na louce jim předvedli, jak umí létat.

Následovala hádankářská soutěž, kterou vyhrálo modré družstvo. Ale to už se nám pobyt chýlil ke konci. Děti se převlékly do nabatikovaných triček a naposledy v letošním roce zahoukala siréna. Za pobyt jsme děti odměnili diplomy a medailemi, stáhli jsme vlajku a zazněl poslední pokřik. Ještě jsme se společně vyfotografovali, děti si šly pro zmrzlinu, a pak se rozutekly k rodičům.

Hlavní vedoucí děkuje kuchařkám, které se o nás po celý pobyt vzorně staraly – Zdeně Šebkové, Simoně Šebkové a Janě Koutníkové, všem vedoucím, organizátorům a ostatním, kteří přiložili ruku k dílu.

Dále děkujeme AVZU Biskupice bez kterého by se tento pobyt nemohl konat, spolupořadateli a hlavnímu sponzorovi OÚ Biskupice, všem maminkám, které upekly buchty, paní Zechové za výbornou rajskou omáčku, paní Kolářové za domácí šťávu, kynologickému kroužku Jaroměřice, modelářům z Velkých Opatovic, Pepovi Podlezlovi, Zdeňkovi Sekerkovi, Petrovi Navrátilovi z Jevíčka, Marsu Jevíčko a všem ostatním, kteří podpořili chod tábora.

Dětem děkujeme za účast a těšíme se na příští rok.


Pozvánka na akci

logolaro

 • Specializujeme se na kompletní stavební a dokončovací práce interiérů a exteriérů, máme pochopení i pro náročnější zákazníky se smyslem pro detail a dobře odvedenou práci.

  Provádíme kompletní renovace bytů, bytových jader, montáže sádrokartonových konstrukcí všech typů s certifikací na protipožární odolnost, závěsné podhledystavební a zednické práce související s rekonstrukcí domu, bytu či jejich částí.

  Profesionální montáže nábytku od všech dodavatelů, dodávku a montáže kuchyňských linek, včetně přípravy potřebných instalací a možnosti vypracování 3D návrhů a kalkulací.

  Certifikované renovace schodů a schodišť od společnosti HAFA Treppen® a TOPSTEP včetně nerezového zábradlí.

  Malířské práce vysokotlakým zařízením značky WAGNER, který je vhodný na velké plochy a prostory. Vysokotlaké zařízení je vynikajícím pomocníkem na veškeré malířské a natěračské práce.

  Těšíme se na společnou spolupráci. 

  Naše nabídka je velice široká, pokud jsme na něco zapomněli, neváhejte se ozvat.

  Tel.:+420 777 822 109, Tel.:+420 773 873 287, Email.: larokomplet@seznam.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie, Podmínekpoužití použití a zásad ochrany osobních údajů.