Kostel svatého Petra a Pavla

Kostel se v naší obci nacházel již v dávných časech středověku. Do roku 1775 to prý byl malý gotický chrám, zasvěcen jako dnes sv. Petrovi a Pavlovi. Stál také na stejném místě, avšak byl obklopen hřbitovem.

Panský hřbitov

Po roce 1989 navštívili Biskupice Hugovi synové Karl a Friedrich, kteří žijí v Rakousku. Dopravili na panský hřbitov kříž zasazený do mramoru, který nese iniciály jejich děda Friedricha. Před několika lety sem přijela i Hugova bývalá manželka Ingeborg, žijící trvale v Brně. Projevila velký zájem o historii zámku i obce.

Socha svatého Floriána

Socha pochází asi z roku 1726 a vytvořil ji neznámý autor. Již ve středověku lidé považovali sv. Floriána za ochránce před nebezpečím ohně (snad pro jeho násilnou smrt ve vodě), lidé věří také v jeho ochranu před bouří, velkou vodou či suchem.

Hrubé kolo

Přímo nad Biskupicemi se nachází pravěké hradisko, které bylo díky svému tvaru nazváno „Hrubé kolo“. hradisko má tvar elipsy, (80x90m) a je obehnáno příkopem. Nízký val je na rozdíl od středověkých hradisek nahozena na vnější stranu příkopu.

Socha svatého Jana Nepomuckého

Sochu vytvořil neznámý autor vytesán kolem roku 1767. Sv. Jan Nepomucký (mezi 1340 a 1350 v Pomuku, dnešním Nepomuku - 20. března 1393 v Praze) byl generální vikář pražské arcidiecéze a mučedník katolické

Pomník padlých synů

Za pozornost stojí pomník padlých synů z obce Biskupice a Zálesí, kteří byli roku 1914 - 1918 zastřeleni během první světové války. Bohužel se o něm ví strašně málo.

Zámek

Než byl postaven Biskupický zámek, stávala na jeho místě tvrz. Biskupickou tvrz nechali postavit bratři Volfart a Jan Planknarovi z Kynšperka v letech 1493 - 1505.

Pozvánka na akci

logolaro

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie, Podmínekpoužití použití a zásad ochrany osobních údajů.